رعایت این نکات در زمان تهیه انواع کفش

شروع سال تحصیلی جدید دو یقین به همراه دارد لباس نو و کفش اسپرت عروسکی نو برخلاف سال‌های گذشته، قفسه‌های امروزی با انواع مختلفی از کفش‌ها عرضه می‌شوند که به سبک و تناسب ظاهری دارند.

به این ترتیب، والدین باید در هنگام خرید کفش های مدرسه، چیزهای بیشتری را در نظر بگیرند.

برای آسان‌تر کردن کارها در فروشگاه کفش، کالج آمریکایی جراحان پا و مچ پا دستورالعمل‌های مفیدی را در یک اینفوگرافیک مرجع سریع ارائه می‌کند تا به حداقل رساندن مشکلات پا ناشی از کفش‌های نامناسب یا فرسوده کمک کند.

پای کودک شما می تواند در شش ماه به دو سایز برسد، بنابراین هنگام خرید کفش باید به رشد آن توجه کنید.

این بدان معنا نیست که باید کفش‌های خیلی بزرگ بخرید، کفش اسپرت دخترانه اورجینال بزرگ باعث می‌شوند پا به جلو سر بخورد و فشار زیادی به انگشتان پا وارد کند.

جراحان پا و مچ پا پیشنهاد می کنند که تناسب مناسب به اندازه عرض یک انگشت از انتهای کفش تا نوک شست پا باشد.

کفش‌های تنگ می‌توانند باعث ایجاد تاول، میخچه و پینه روی انگشتان کودک، تاول‌های پشت پاشنه پا یا بدتر از آن، ناخن‌های فرورفته شوند که می‌توانند عفونی شوند.

علائم عفونت ناخن های فرورفته شامل درد، قرمزی یا تخلیه مایع از آن ناحیه است. اگر متوجه هر یک از این علائم شدید، یک قرار ملاقات با جراح پا و مچ پا بگذارید، که می تواند یک روش ساده و ایمن در مطب را برای برداشتن ناخن انجام دهد.

کفش اسپرت چراغ داربه مرور زمان جذب ضربه خود را از دست می‌دهند، بنابراین کفش‌های جدید و قدیمی را از نظر بالشتک مناسب و ساپورت قوس بررسی کنید. جراحان پا و مچ پا هشدار می‌دهند، کفش‌های فرسوده خطر درد پاشنه، تاندونیت آشیل و حتی پیچ خوردگی مچ پا و شکستگی‌های استرسی را افزایش می‌دهند.

هر گونه کفشی را با ساییدگی و پارگی در اطراف لبه های زیره جایگزین کنید. هنگام خرید کفش، بررسی کنید که جعبه پنجه به راحتی خم می شود و کفش از وسط زیره خم نمی شود.

کودکان با کف پای صاف به کفش هایی با پنجه پهن، حداکثر پشتیبانی از قوس و جذب ضربه نیاز دارند. بهترین کفش برای خرید کفش کار برق آکسفورد بند دار هستند که در صورت لزوم عمق کافی برای قرار دادن ارتز دارند.

 • منابع:
  1. Back-to-School Shoe Shopping Tips
 • تبلیغات: 
  1. مشاهده پرنده های عجیب بر روی کره ماه!
  2. فردی که توانست با روغن موتور اینترنت را شارژ کند
  3. پیر زنی که راز جوانی پوستش را فاش کرد
  4. استفاده از گوگرد باعث نبینا شدن شخصی در تهران شد!!!